שני חיצים כתבות גליל ים שני חיצים דירות בהרצליה

דירות בהרצליה

דירות בהרצליה

הביקוש לדירות במרכז הארץ מרקיע שחקים. הנתונים מדברים בעד עצמם: בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 החלו להיבנות במחוז המרכז כ-9,600 דירות חדשות וזאת מבלי לכלול את אזור תל אביב. בולטת במיוחד נפת שרון שהינה אזור פופולארי ובתוכו העיר הרצליה שעוברת מתיחת פנים משמעותית מבחינת היקף בנייה ותנופת נדל"ן.

נדל"ן בהרצליה הוא מהמבוקשים בשוק הדירות בארץ וקו הרקיע של העיר מתמלא במנופים לרוב. דירות בהרצליה מציעות לתושביהן רמה גבוהה של מוסדות חינוך בעיר, אוכלוסייה איכותית, קרבה לרצועת חוף (שיש המגדירים אותה היפה בישראל), מוקדי תעסוקה והיי-טק ועוד. בולטת באופן ברור בנייה באזורי ביקוש כמו אדמות קיבוץ גליל ים, שכונות צפון העיר ועוד. ברמת המאקרו, נפת השרון ידועה בעליה המתמדת במחירי נדל"ן וכשאנחנו מדברים על דירות למכירה בהרצליה אנחנו מדברים על כ-30% מהדירות שנרכשות להשקעה.

תנופת נדל"ן בהרצליה

באזור דרום השרון, הרצליה עומדת בראש דירוג התחלות הבניה ונמצאת בעליה עקבית מבחינה זו. על פי נתונים רשמיים, ברבעון הראשון של שנת 2016 נבנו כ-750 דירות בהרצליה וב-2015 נבנו בה כ-1,500 יחידות דיור בפרויקטים שונים.

אחד הפרויקטים שמיקמו את הרצליה במקום הראשון מבחינת התחלות הבניה באזור הינו מיזם צמרות גליל ים הממוקם בסמיכות לאדמות קיבוץ גליל ים. בפרויקט המבוקש  למעלה מ-650 דירות למכירה בהרצליה בכ-20 בניינים. התושבים החדשים ייהנו מחיים אורבניים עשירים בשילוב אווירה אידילית קיבוצית. בין השאר, על מנת להשתלב בנוף הקיבוצי, הבניינים יתנשאו לגובה של 8-9 קומות בלבד.

התוכניות – להכפיל את אוכלוסיית העיר עד שנת 2030

הוועדה המקומית לתכנון ובניה במחוז תל אביב נתנה בשנת 2009 המלצה לאשר את תוכנית המתאר החדשה של הרצליה, כאשר התוכנית הקודמת אושרה אי שם בשנות ה-60. עקב הזמן הרב שחלף עלה צורך בתוכנית מתאר חדשה אשר תייצג נאמנה את המגמות העדכניות בתכנון העירוני (מבחינת דירות בהרצליה, מחלפים, פארקים וכו') ואת חזון העיר.

התוכנית גובשה ומנוהלת על ידי צוות יועצים רחב, וכל זאת תוך הכוונה, ליווי והוראה של שלל בעלי תפקידים עירוניים. כמו כן, התוכנית מצהירה כי עד שנת 2030 העיר ככל הנראה תגדיל את מספר התושבים בה פי שניים על ידי בנייה בהרצליה של יחידות דיור רבות, אזורי מסחר, תעסוקה, שטחים ציבוריים ותיירותיים.

"לצד תנופת הפיתוח וההתחדשות העירונית שמתחוללת בעיר, עיריית הרצליה גיבשה ראייה תכנונית אסטרטגית של העיר לשנים הבאות", אומר משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, "זאת תוך התייחסות לשינויים שיתחוללו בה ומתן מענה מיטבי כולל לצרכים והיעדים החדשים" (מתוך אתר האינטרנט הרשמי של עיריית הרצליה).

התכנון מביא בחשבון את עתודות הקרקע הפנויות בעיר שעליהן ייבנו דירות למכירה בהרצליה ובהן: דרום מערב העיר, משולש התחבורה, צפון הרצליה ואדמות קיבוץ גליל ים העולה תדיר לכותרות העיתונות הכלכלית עקב השכונה החדשה שמתעתדת להיבנות בו. כמו כן, תוכנית המתאר השאפתנית רואה במרכז העיר אזור פוטנציאלי למיזמי התחדשות עירונית.

המבנה העירוני שמוצע בתכנון מחזק את ציריה הראשיים של הרצליה ביניהם דרך סוקולוב, ירושלים, הרב קוק ובן גוריון על ידי אפשרויות שונות של בנייה לגובה ועירוב שימושים. הציר המדובר מקושר למשולש התחבורה ובאמצעותו נוצר חיבור בין החלקים המערבי והמזרחי של הרצליה תוך שמירה על תכנון המעודד תנועה של רוכבי אופנים והולכי רגל.

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, מוסיף ואומר כי "זוהי תכנית מקיפה ביותר ששותפים לה הן אנשי מקצוע שהם מהטובים בתחומם והן תושבי העיר שהעלו רעיונות וציינו נושאים חשובים שהתייחסנו אליהם. השילוב בין שניהם מבטיח תכנית מוקפדת המתייחסת לכל היבטי החיים בעיר" (מתוך אתר העירייה).

ועוד כמה יתרונות בהרצליה

הרצליה מגלמת בחובה שורה ארוכה של יתרונות, הן לתושבים והן למשקיעי נדל"ן. לדוגמה, הרצליה מציעה חוויית שופינג עשירה הכוללת את קניון שבעת הכוכבים, קניון ארנה, קניון מרכז פורום, קניון עזריאלי one, מתחם אאוט-לט אקרשטיין ובנוסף שוק איכרים עירוני ומגוון חנויות. יש בעיר שבעה חופים רחבי ידיים, טיילת ואפילו את המרינה הגדולה ביותר במזרח התיכון. כיאה לבירת הבילויים של השרון פועלות בעיר מסעדות רבות שיתאימו לכל טעם.

בגזרת הלייף-סטייל והכושר, לצד קאנטרי ובריכת שחיה (נורדאו), עיריית הרצליה השיקה השנה מיזם ייחודי וחינמי של פעילויות אאוט-דור הכוללות יוגה, אומנויות לחימה ושיעורי ספורט לרווחת התושבים. כמו כן, אין צורך להרבות במילים אודות איכות החיים שמעניק פארק הרצליה שהינו ריאה ירוקה המשתרעת על פני כ-120 דונמים ובו אגם, מתקני משחקים, שטחים למנגל, במה ואמפיתאטרון.

לסיכום

דירות בהרצליה הן מהמבוקשות בארץ עקב האטרקטיביות של העיר ותנופת הבניה והפיתוח בה רק הולכת ומתגברת. על פי תוכנית המתאר שגובשה, האוכלוסייה בהרצליה תכפיל את מספרה עד שנת 2030. בהתאם לכך נבנים בעיר תשתיות ונעשית השקעה אדירה בפיתוח אזורי מסחר, תעשיה ושטחים ציבוריים.

דירות אחרונות בשלב א
דירות 5 חד׳, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים > אכלוס 12/18
לפרטים נוספים לחץ כאן

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

* שדות מילוי חובה